Stałe urządzenia gaśnicze

Dzięki współpracy z międzynarodowymi firmami i koncernami oferujemy szeroką gamę produktów m.in.: systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru nowej generacji, wodne i gazowe systemy gaśnicze. Klientom, którzy oczekują kompleksowego zabezpieczenia obiektu, oferujemy również systemy sygnalizacji włamania, kontroli dostępu i telewizji przemysłowej.

Korzystając z wieloletnich doświadczeń jesteśmy w stanie rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Oferowane przez nas urządzenia znane są z wysokiej niezawodności, odpowiadają krajowym i międzynarodowym standardom w odniesieniu do zabezpieczeń w przemyśle, handlu, transporcie, marynarce, lotnictwie i obronie.

Systemy gaszenia pożaru gazem obojętnym są stosowane zwłaszcza wtedy, gdy wybuchające pożary muszą być szybko ugaszone oraz gdy bezwzględnie należy uniknąć szkód spowodowanych oddziaływaniem środków gaśniczych. Działanie gaszące opiera się na efekcie dławienia, występującym po wyparciu (zmniejszeniu stężenia) tlenu poniżej ilości granicznej niezbędnej do podtrzymania pożaru. W przypadku urządzeń gaśniczych gaszenie jest inicjowane automatycznie przez czujki przeciwpożarowe i układy sterowania, ale instalacja może być także wyzwalana ręcznie. Gaszenie rozpoczyna się po upływie czasu wstępnego ostrzegania. Jednocześnie mogą być przy tym wyłączane pracujące wentylatory i urządzenia klimatyzacyjne, a także zamykane klapy wentylacyjne i drzwi, by zablokować dopływ tlenu i ucieczkę gazu gaśniczego.

Oferujemy:
  • projektowanie systemów
  • doradztwo techniczne
  • dostawę sprzętu wraz z konfigurowaniem
  • montaż i uruchomienie systemów
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
© PIW TASS, Tomasz Sikorski